✉️ V Opletkách 235, Kolín IV   ☎️ 602 676 360, 604 933 209  Po-Pá 8.00-20.00 So-Ne 8.00-20.00

Slunění a zdraví

O bezpečných soláriích

V nedávné době vstoupila v platnost nová norma
ČSN EN 60335 2 27, platná pro celou EU, která omezuje používání opalovacích světel v soláriích,
jejichž záření přesahuje hodnotu 0,3 W / m2.

 

Hodnota 0,3 W / m2 vyjadřuje tzv. referenční hodnotu slunce, která je sluncem vyzařována v pravé poledne na rovníku na hladině moře, při bezmračné obloze.

 

V praxi je tedy zajištěno, aby solária nepřekračovala svým výkonem intenzitu slunce na Zemi.

 I nadále však zůstává nutnost zvolení správného opalovacího času, dle individuálních možností každého zákazníka.


 

Sluneční vitamín D

Ve vědeckých a medicínských kruzích není pochyb o tom, že 90% potřebného vitamínu D naše tělo přijímá přirozenou cestou ze slunečního záření.
Z tohoto důvodu se opalování nelze zříci, neboť nedostatek vitamínu D může způsobit vážné zdravotní problémy.Jedná se zejména o

 1. rakovinu prsu, rakovinu tlustého střeva, rakovinu prostaty...
 2. osteoporózu, měknutí kostí, destrukci kyčlí...
 3. vysoký krevní tlak, nemoce srdce a cév...
 4. deprese, SAD, PMS, všeobecné psychické stavy...
 5. roztroušenou sklerózu, cukrovku typu I, revmatoidní artritidu...
 6. lupénku, akné...
 7. redukci nadváhy a pohybových aktivit...

 

Registrace s první návštěvou zdarma

Pokud se zaregistrujete přes internet, máte od nás první opalování ZDARMA!*
*dárek pro nově registrované zákazníky, kteří ještě nejsou v databázi a nezaregistrovali se v minulosti jiným způsobem

Objevte svět slev, výhod a dárků pro naše stálé klienty. Zaregistrujte se on line nebo osobně ve studiu. Automaticky získáváte trvalou slevu 10% na jednorázové vstupy.

 

K svátku a k narozeninám máme pro Vás jako dáreček další opalování a navíc jste zařazeni do našeho bonusového programu, kde jsou pro Vás připraveny odměny v podobě kreditu na opalování a solární kosmetiky.

 

K tomu můžete využívat mimořádně výhodné akce, které jsou určeny pouze pro registrované klienty a budete o nich s předstihem informováni e-mailem. Pokud si budete přát, můžete být o novinkách informováni také formou SMS.

 

Vyplněním tohoto formuláře dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení (cca 1x měsíčně). Z databáze se můžete kdykoli odhlásit.

Slunce pro zdraví

Slunce patří mezi základní přírodní živly, bez nichž by nebylo života na Zemi. Avšak podobně, jako nám nedostatek slunce škodí,
je pro nás nežádoucí i jeho nadbytek.

 

V dnešní době většina z nás žije a pracuje v uzavřených prostorech (kanceláře, byty, domy, obchody, auta, továrny, hypermarkety,...) a přirozené sluneční záření, které naši předci přijímali denně, nám schází.
Z tohoto důvodu je pro nás velmi obtížné udržet si potřebnou hladinu vitamínu D, a to zejména v zimním období.
Vlivem zmíněného důvodu trpí již mnoho lidí následky nízké hladiny vitamínu D, a to dokonce i v jarních a letních měsících. Z tohoto důvodu přední experti na vitamín D doporučují minimálně dvakrát týdně mírné slunění.

Jak již bylo řečeno, solária, která ve svých účincích nahrazují přirozené slunce, zákazníci vyhledávají v prvé řadě z nedostatku přijímání slunečních paprsků přirozeným způsobem. Solária ale také oproti slunci poskytují mnohem větší bezpečí před spálením pokožky.


Ohromným problémem opalování na slunci je jeho nestálá intenzita záření, která znemožňuje určení bezpečné doby pobytu.
Slunce se mění v průběhu dne, je rozdílné na různých místech na Zemi, mění se s nadmořskou výškou a ovlivňují ho dokonce i odrazy od okolního povrchu, či exhaláty a prašnost prostředí.

Tento aspekt se solárií netýká, jelikož ta zaručují konstantní výkon, spolu s vyváženým spektrem záření.
V ceně služby je navíc zahrnuta přítomnost obsluhy, která musí být schopna určit bezpečnou dobu opalování,
dle fototypu zákazníka a zvoleného solária.

S ohledem na zdravotní rizika doporučujeme při spálení pokožky ve vlastním zájmu vyhledat zkušenějšího poskytovatele opálení. Totéž platí, pokud ani po 4 návštěvách není zřetelná pigmentace pokožky.


 

Solárium v ročních obdobích

Solárium na jaře

 • působí proti jarní únavě
 • připravuje kůži na léto

 

Solárium v létě

 • připravuje pokožku na dovolenou
 • opaluje bez letních veder
 • obstarává "dovolenou doma"

 

Solárium na podzim

 • prodlužuje opálení z dovolené
 • předchází podzimním depresím
 • podporuje zdraví na zimu

Solárium v zimě

 • zlepšuje náladu
 • efektivně prohřívá celé tělo 

 

Informace a výzkumy týkající se opalování

European Sunlight Associaton
(Evropská asociace slunečního záření)

www.europeansunlight.eu

The Sunlight Research Forum
(Forum pro výzkum slunečního záření)

www.sunlightresearchforum.nl


 

Informační letáky


 

Znáte ten pocit, že nemůžete vstát z postele ani po třetím zazvonění budíku? Na nohy vás nepostaví ani silná káva a donutit se k nějakému fyzickému výkonu je nad vaše síly? V zimním období to není nic neobvyklého. V solárním studiu Laguna víme, jak vás zbavit únavy, splínu i špatné nálady. Budete ve skvělé formě, báječně naladěni a ještě k tomu s krásnou zlatohnědou barvou pokožky. Zkrátka i v zimním období můžete zářit.

            Letní dovolená u moře téměř v zapomnění, další dávka sluníčka v nedohlednu, venku zima, plískanice a nějakého toho slunečního paprsku po málu. A když náhodou na chvíli vysvitne, nedostane se přes silnou vrstvu oblečení do naší kůže, a tak nám chybí vitamín D, tolik nezbytný pro naše zdraví. V důsledku toho přichází únava, deprese, pocity zmaru.

            Vitamín D pomáhá vstřebávat vápník, zlepšuje hustotu kostní tkáně, kvalitu vlasů, nehtů a pokožky celkově. Jeho nedostatek má přímou či nepřímou souvislost s mnoha civilizačními chorobami. Mimo jiné jsou to různá respirační onemocnění, která na nás právě v zimě útočí ze všech stran. Podle nejnovějších studiích vitamín D získává naše tělo slunečním zářením, které se vstřebává do kůže. Ale kde k němu přijít v zimních měsících, kdy chodíme zahaleni do mnoha vrstev, přijít? V soláriu. Nejnovější studie potvrzují, že pravidelné a bezpečné opalování v moderních soláriích splňující normy EU, významně zvyšuje hladinu vitamínu D. Lidé, kteří žijí poblíž rovníku, mají zásoby vitamínu D vyšší oproti těm, kteří žijí v chladnějších oblastech. Však si také můžete všimnout, že mají mnohem častěji úsměv na tváři. Vitamín D totiž mimo jiné pomáhá bojovat s výkyvy nálad.

            Když nám chybí vitamín D, snižuje se naše imunita, a tak nejsme tolik schopni bojovat proti virům. Pak lehce podlehneme chřipce, nachlazení či virózám. Nedostatek vitamínu D může být také jednou z příčin naší únavy, která má vliv na kvalitu našeho života, fyzickou i psychickou kondici. Ruku v ruce s únavou mohou přicházet splíny, špatná nálada a nakonec i deprese.

            Je prokázáno, že světlo má pozitivní vliv na naši náladu. Právě v severských zemích, kde mají málo slunečního světla, mají i největší procento depresí. V takovém případě může solárium působit i jako tzv. fototerapie, nebo-li léčba světlem. Pokud se rozhodnete docházet do solária výhradně pro zlepšení vašeho zdraví a kondice, nastavíme vám vhodný opalovací program právě pro tyto účely.

            Jestliže se chcete kromě vyladění a relaxace více opálit, doporučujeme začít pomalu, opatrně, v soláriu určeném pro neopálenou pokožku. Zde si velice šetrnou cestou vytvoříte základní opálení a zaktivujete pigment v kůži. Doporučujeme je navštěvovat ze začátku, kdy s opalováním úplně nebo po delší době začínáte. Pokud se vám opalování zalíbí a zaktivuje se pigment ve vaší pokožce, můžete po několika návštěvách tohoto solária přejít do solária pro předopálenou a dobře se opalující kůži. Postupně je možné zvyšovat intenzitu UV záření v soláriu pro dobře se opalující pokožku či v oxytanovém soláriu, které zaručuje nejlepší a dlouhotrvající opálení díky přísunu kyslíku do kůže. Oxytan do pokožky dodává velké množství kyslíku, a tak je opalování intenzivnější a dlouhotrvající. V našem studiu na soláriích Ergoline Esprit 770-S Turbo Power (3) a Ergoline 900 Excellence Turbo Power (4).

Opalování v našich soláriích navíc můžete spojit s aromaterapií. Kombinací pečlivě zvolených éterických olejů docílíme synergického efektu, kdy jednotlivé složky směsi se navzájem posilují a podporují. Vzniká tak množství kompozic, vybíraných pro cílený účinek anebo vůni. V případě synergických směsí Nobilis Tilia je to obojí. Zkušení aromaterapeuté vytvořili harmonizační ozdravné směsi, které pomáhají nejen při řadě fyzických či duševních obtíží, ale jejich vůně jsou tak příjemné, že pro jejich použití nemusíte hledat důvody. Stačí jen přivonět a s důvěrou odevzdat vše, co vás trápí. V našem studiu na soláriích Ergoline 900 Excellence (č. 4), Ergoline 770 Esprit (č. 3) a SunCraft 71SX (č. 1).

            V solárním studiu Laguna můžete vybírat a kombinovat, co je právě pro vás v danou chvíli nejlepší. Věřte, že jakmile si relaxaci v soláriu vyzkoušíte, budete se rádi vracet. Cítíte-li se tedy unaveni, máte špatnou náladu, zmizela vám radost ze života, přijďte do soláriního studia Laguna. Vykouzlíme vám úsměv na tváři.